Достапни линкови

Москва: Посета на Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер престојува во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин. Средбата претствува подготовка за самитот на Групата Осум најразвиени земји што во почетокот на идниот месец ќе се одржи во Шкотска. По престојот во Москва, Блер ќе замине во Берлин на средба со германскиот канцелар Шредер, а потоа во Париз по што в четврток ќе учествува на самитот на Европската Унија во Брисел.
XS
SM
MD
LG