Достапни линкови

Ахваз: Најмалку осум загинати во четири експлозии во Иран


Во денешните експлозии на четири бомби што одекнале во југозапдниот ирански град Ахваз, загинале најмалку 8 лица додека над 30 се повредени. Засега никој не ја презеде одговорнсота за нападот што според минситерството за внтрешни работи на Иран претствува терористики акт.
XS
SM
MD
LG