Достапни линкови

Москва: Експлозија на бомба причина за излетување на воз


Официјалните руски претствници изјавија дека се сомневаат дека причина за денешното излетување од шините на патничкиот воз што сообракал од чеченскиот град Грозни кон Москва , при што 15 лица беа повредени, била експлозија од бомба што на шините ја поставиле терористи . Експлозијата се случила неколку часа пред пристигнувањето на рускиот претсеадтел Владимир Путин во Крмал на отвоарањето на церемониајта по повод денешното прославување на нациналниот прзник Денот на Русија.
XS
SM
MD
LG