Достапни линкови

Хикари: Најмалку 58 ученици повредени во експлозија


Најмалку пеесет и осум ученици биле повредени изутрината во јапонскиот град Хикари откако еден осумнаесет годишен ученик фрлил рачно изработена експлозивна направа во училницата, соопштија полициски извори во тој град. Се уште не се познати причините за нападот на ученикот кој веднаш бил приведен.
XS
SM
MD
LG