Достапни линкови

Брисел: Посета на министерот за одбрана Јован Манасиевски


Делегација на македонското министерство за одбрана, предводена од министерот Јован Манасиевски престојува во Брисел на редовниот состанок на Евроатлантскиот партнерски совет. Главни теми на средбата се трансформацијата на НАТО и соработката меѓу членките на алијансата и нејзините партнери во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG