Достапни линкови

Кина: 225 загинати во поплави


Кинеските државни медиуми јавија дека од поплавите во Јужна Кина досега загинале 225 лица. Се јавува и за големи оштетувања на електричната мрежа, транспортните линии и телекомуникациите.
XS
SM
MD
LG