Достапни линкови

Брисел: Редовен состанок на министрите на НАТО


Министрите за одбрана на НАТО денеска во Брисел одржуваат редовен состанок на кој се очекува да одобрат дополнителни до 3 илјади војници на постоечката 8 илјадна ИСАФ мисија во Авганистан. Нато сака да ги зголеми силите во Авганистан пред септемвриските парламентарни избори. Се очекува министрите на Нато денеска и да излезат со план за помош во мировните операции на Африканската Унија во суданскиот регион Дарфур.
XS
SM
MD
LG