Достапни линкови

Багдад: Судскиот процес против Хусеин треба да почне во наредните два месеци


Портпаролот на ирачкикиот премиер денеска изјави дека поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин би требало да се соочи со 500-тини обвиненија, но дека против него ќе бидат покренати само 12 обвиненија, со цел да не се губи во време. Судскиот процес против порнешниот ирачки претседател Садам Хусеин, кој се наоѓа во американскиот затвор во Багдад од 2003 та година кога беше уапсен, според најавите на портпаролот Латин Куба, би требало да започне во наредните два месеци, но тој не прецизираше датум.
XS
SM
MD
LG