Достапни линкови

Либан: Втор круг општи избори


Во јужен Либан од изутрината се отворени избирачките места за вториот круг од општите избори на кои што се очекува победа на просириските Хезболах и Амал, кои имаат заеднички листи на кандидати. Општите избори, во кои во јужниот дел од Либан прво на глас имаат над 600 илјади лица,се први од повлекувањето на сириските трупи од Либан пред 29 години и траат четири викенда, бидејки се одржуваат во секој регион одделно.
XS
SM
MD
LG