Достапни линкови

Анкара: Ердоган разочаран од референдумите во Франција и Холандија


Турскиот премиер Реџеп ердоган изјави дека е разочаран од исходите на референдумите во Франција и Холандија, но дека тоа незначи оти граѓаните на двете земји се против членството на Турција во Европската Унија. За 10 – 15 години Унијата ќе биде место каде што ќе се среќаваат цивилизациите, а ќе биде глобална сила кога ќе ја прими Турција, изјави Ердоган.
XS
SM
MD
LG