Достапни линкови

Пекинг: Големи безбедносни мерки поради можни демонстрации


Во Пекинг се преземени големи безбедносни мерки поради можни демонстрации по повод 16 годишнината од крвавото задушување на демократските протести на плоштадот Тјенанмен. Комеморации по тој повод се очекуваат во Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG