Достапни линкови

Вашингтон: Рамсфелд ја стави под прашање потребата на Кина за наоружување


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд ја стави под знак прашање потребата на Кина за наоружување, во време кога не се соочува со закани. Тој на конференцијата за безбедност во Сингапур исто така побара од Пекинг повеќе политички слободи за своите граѓани. Ремсфелд ги критикуваше блиско источните медиуми за прекумерно покривање на терористичките напади а посебно Ал Џезаира дека ја промовира агендата на исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG