Достапни линкови

Ерусалим: Сирија тестирала три скад ракети


Израел соопшти неговиот одбрамбен систем детектирал дека Сирија тестирала три Скад ракети минатата недела што е за прв пат од 2001 година. Една ракета се распаднала над Турција и парчиња паднале на турска почва, јавуваат агенциите повикувајќи се на израелски извори. Еврејската Држава стравува дека Дамаск ги приспособува ракетите да носат хемиско оружје.
XS
SM
MD
LG