Достапни линкови

Бејрут: Протест на стотици новинари


Стотици новинари протестираат денеска во Бејрут по убиството на проминентниот новинар познат по критиките кон Сирија. Опозицијата во Либан денеска повика на општи протести. обвинувајќи ја Сирија која пак негира вмешаност во убиството на новинарот Самир Касир. Соединетите Држави, Европската Унија и Обединетите Нации побараа брза истрага.
XS
SM
MD
LG