Достапни линкови

Сараево: Продолжува балканската турнеја на Карла дел Понте


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Карла дел Понте денеска ја продолжува Балканската турнеа со посета на Босна и Херцеговина. Таа вчера беше во Белград каде што беа уапсени 8 припадници на парамилитарна група кои убиле 6 босански муслимани во Сребреница во 1995. Српскиот премиер Воислав Коштуница изјави дека тие биле препознати на снимката која беше емитувана на судењето на Слободан Милошевиќ во Хаг.
XS
SM
MD
LG