Достапни линкови

Багдад: 14 загинати во серија напади


Во нова серија напади со автомобили бомби во Ирак, загинале 14 луѓе, а повеќемина биле поврдени. 8 лица настрадаа во експлозијата во Туз Хормат, во близина на Киркук, чија цел биле телохранителите на ирачкиот вице премиер Нури Шавајзи. Во Бакуба со автомобил бомба бил нападнат конвојот на еден локален политичар, при што покрај него, загинале и тројца телохранители, а во експлозијата во Киркук загинал еден цивил.
XS
SM
MD
LG