Достапни линкови

Бејрут: Екплозија на бомба, еден новинар загина


Во источниот, христијански дел на Бејрут денеска експлодира бомба, при што загинал еден новинар, познат по својот критицизам против Сирија. Никој не ја презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG