Достапни линкови

Багдад: Експлозија на автомобил бомба


Автомобил бомба експлодирала денеска на контролен пункт во близина на меѓународниот аеродром во Багдад. Во нападот имало неколкумина повредени. Контролниот пункт се наоѓал на неколку метри од главниот влез во најголемата американска база во Багдад.
XS
SM
MD
LG