Достапни линкови

Кандахар: Над 50 загинати во експлозија во џамија


Во денешната експлозија во џамијата во авганистанскиот град Кандахар се страхува дека загинале над пеесетина лица, јавуваат агенциите, повикувајќи се на изјави на безбедносните сили. Бомбата експлодирала во џамијата за време на погребот на убиениот свештеник и противник на талибанците Абдула Фајаз.
XS
SM
MD
LG