Достапни линкови

Свет: Наталија Глебова - Мис Универзум


Наталија Глебова, Мис Канада од руско потекло, е избрана за Мис Универзум за 2005 година на вчерашната манифестација во Банкок. Тајланд се надева дека организарењето на изборот ќе го потикне туризмот по штетите направени од декемвриското цунами.
XS
SM
MD
LG