Достапни линкови

Свет: Светски ден на непушењето


Денеска е светскиот ден на непушењето. Целта на кампањата на Светската здавствена организација е да се привлече внимание на здравствените проблеми што ги предизвикува пушењето од кое умираат милиони луѓе во светот.
XS
SM
MD
LG