Достапни линкови

Бакуба: Најмалку двајца ирачки војници загинаа во експлозија


Најмалку двајца ирачки војници загинаа а неколкумина се ранети во експлозија предизвикана од автомобил бомба во близина на контролниот пункт во Бакуба. Од друга страна хеликоптер на италинаската војска се урнал во близина на Насирија при што загинале 4 војници.
XS
SM
MD
LG