Достапни линкови

Европа: Пад на еврото во однос на доларот


Вредноста на Еврото на европскиоот пазар падна под 1,24 во однос на доларот што е најниско ниво од октомври. Падот следи по неуспешниот референдум во Франција за европскиот устав. Уште еден тежок момент се очекува утре кога според анкетите се очекува европскиот устав да биде отфрлен и од Холандија.
XS
SM
MD
LG