Достапни линкови

Грозни: Лидерот на чеченските бунтовници ја презеде одговорноста за пожарот во театарот Станиславски


Лидерот на Чеченските бунтовници Самил Басаев доцна синока во писмо објавено на интернет ја презеде одговорноста за пожарот во московскиот театар Станиславски и за прекинот на струја во повеке делови на Москва и најави слични акции ширум Русија. По Басаев, чии што тврдења не може да се проверат, е распишана награда за негово апсење од 10 милиони долари, зашто тој ја презеде одговорноста и за терористичиот напад врз училиштето во Белсн во минатата година кога загинаа 300 лица.
XS
SM
MD
LG