Достапни линкови

Багдад: Петмина Ирачани загинале во два одвоени бомбашки напади


Ирачките официјлани претствници соопштија дека петмина ирачани загинале додек неколку други лица се повредени во денешните два одвоиени бомбашки напади што се случиле во близина ан Киркук и во иарчкиот регион јужно од Багдад . Во друга екплозија на бомба што била поставена на патот во севереозапдниот дел од Багдада како што соопшти американската војска денеска загинал американски маринец Во мегувреме агенциите јавуваат дека ирачките полицајци и војници се подготвуваат за отпочнување на акција пртив бунтовниците во Багдад во која ке учествуваат 40 илјади трупи.
XS
SM
MD
LG