Достапни линкови

Багдад: Две експлозии на северот од земјата, нема загинати


Ирачката полиција соопшти дека двајца бомбаши самоубици денеска активирале два автомобила бомби во северниот дел на земјата. Во овие напади имало десетина загинати припадници на ирачките безбедносни сили. Во меѓувреме, јапонската влада ја истражува видеоснимката со цел да утврди дали на неа било птрикажано телото на јапонскиот државјанин Акихико Саито кој пред еден месец беше грабнат од една ирачка милитантна група.
XS
SM
MD
LG