Достапни линкови

Пјонгјанг: Демантирани информациите дека Северна Кореа подготвува тест на нуклеарно оружје


Северно-корејската државна телевизија ги демантира информациите дека Пјонг Јанг се подготвува да тестира нуклеарно оружје. Во извештајот се вели дека таквите шпекулации ги фабрикуваат Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG