Достапни линкови

Бакуба: Двајца војници загинале


`Двајца американски војници загинале кога нивниот хеликоптер бил соборен од бунтовниците во близина на ирачкиот град Бакуба. Уште еден хеликоптер бил погоден, но тој безбедно се вратил во базата, се вели во соопштението на американските сили
XS
SM
MD
LG