Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 15 загинати во експлозија


Најмалку 14 луѓе загинале при денешната експлозија во главниот град на Пакистан, Исламабад, за која се верува дека е дело на бомбаши самоубијци. Експлозијата се случила во близина на комплексот владини згради во дипломатскиот кварт на градот.
XS
SM
MD
LG