Достапни линкови

Вашингтон: Разговори Буш - Абас


Палестинскиот лидер Махмуд Абас денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Тое е прва посета на еден палестински претставник во изминативе пет години. Главна тема, како што се очекува, треба да биде како да се забрзаат напорите за воспоставување мир на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG