Достапни линкови

Багдад: Демантирани наводите за поставување заменик на Ал Заркави


Претставник на Ал Каида ги демантира наводите на една исламска интернет страница дека оваа терористичка група наименувала заменик за ранетиот Абу Мусаб ал Заркави се до неговото оздравување. Станува збор за Абу Хафс ал Курани кој ќе бил задолжен за светата војна. Оваа интернет страница пред неколку дена објави дека ал Заркави бил ранет. Досега нема официјална потврда на ваквата информација.
XS
SM
MD
LG