Достапни линкови

Египет: Референдум за промена на уставот


Во Египет денеска се спроведува референдум за тоа дали треба да биде променет уставот со што ќе се отвори патот за првите претседателски избори во кои ќе учествуваат повеќе кандидати. Владата на претседателот Хосни Мубараквели дека уставните измени се чекор кон натамошните демократски промени во земјата.
XS
SM
MD
LG