Достапни линкови

Багдад: Американските сили не можат да потврдат дали Ал Заркави е ранет


Американските воени претставници во Ирак велат дека немаат никаква информација за да ги потврдат наводите објавени на интернет дека лидерот на Ал Каида во Ирак Абу Мусаб Ал Заркави бил ранет. Истите извори велат дека американските војници ја продолжуваат потрагата по ал Заркави кој ја има преземено одговорноста за многу напади врз ирачките цивили.
XS
SM
MD
LG