Достапни линкови

Вашингтон: Посета на палестинскиот лидер Махмуд Абас


Палестинскиот лидер Махмуд Абас денеска патува за Вашингтон, каде што в четврток ќе има средба со американскиот претседател Џорџ Буш. Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс на про-израелското лоби во Вашингтон му изјави дека Буш ќе побара од Абас демократизација на палестинските територии и битка против милитантите.
XS
SM
MD
LG