Достапни линкови

Лондон: Заврши еднодневниот штрајк на Би Би Си


Би Би Си денеска нормално работи, откако заврши 24-часовниот штрајк поради плановите на менаџментот за кратење на 4 илјади работни места. Организаторите на штрајкот најавија уште еден 48-часовен, кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG