Достапни линкови

Багдад: Убиен генералниот директор на министерството за трговија


Во Багдад во напад на вооружено лице изутрината бил убиен генералниот директор на ирачкото министерството за трговија Али Муса Салман при што загинал и неговиот возач јавија агенциите.Во последните неколку месеци во бранот насилства што се случија по изборот на новата ирачка влада, во Ирак се убиени неколкумина високи ирачки функцинери.
XS
SM
MD
LG