Достапни линкови

Хавана: Дисидентски собир


На крајот оддв оодневниот собир за промоција на цивилното општество во Хавана, кубанските дисиденти денеска усвоија остра антивладина резолуција во која се бара ослободување на сите политички затвореници и се оценува дека режимот на Фидел Кастро е сталинситички и тоталитарен. Дводневниот собир што се одржа во предградието на Хавана е прв собир на дисидетните под режимот на Фидел Кастро.
XS
SM
MD
LG