Достапни линкови

Амстердам: Расте противењето на европскиот устав во Холандија


Противењето на Европскиот устав се засилува во Холандија и доколку таму денеска би се одржал референдум 63 насто од гласачите би биле против, укажува истражувањето на Интервју Ен -Ес – Ес. До референдумот во Холандија има уште две недели, а се одржува три дена по францускиот кој е исто така неизвесен.
XS
SM
MD
LG