Достапни линкови

Чиле: Најмалку 14 војници загинале во снежна бура


Најмалку 14 чиленаски војници замрзнале кога во текот на воените вежби на Андите ги зафатила снежна бура, јавија агенциите. 27 војници се водат за исчезнати. Главниот командант Хуан Чевре смени повеќе офицери поради немарност. Во Чиле е прогласена 3 дневна жалост.
XS
SM
MD
LG