Достапни линкови

Лондон: И денеска објавени фотографии на Садам Хусеин


Британскиот таблоид Сан и денеска објави фотографии на поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин и покрај противењето на Пентагон кој најави агресивна истрага за тоа како се дознало и кој е одговорен за фотографиите. Во САН, меѓу другите, е објавена фотографија на Хусеин во долна облека снимена пред една година на непозната локација на која до судскиот процес се чува поранешниот ирачки лидер.
XS
SM
MD
LG