Достапни линкови

Газа: Израелската армија убила палестински милитант


Израелската армија соопшти дека убила еден палестински милитант во денешната престрелка што се случила во близина на една еврејска населба во Појасот Газа. Во соопштението се наведува дека претходно тројца вооружени палестинци сакале да извршат напад во населбата Кфар Даром.
XS
SM
MD
LG