Достапни линкови

Нанси: Средба на лидерите на Франција и Полска


Лидерите на Франција, Германија и Полска, Ширак, Шредер и Квашњевски денеска се состануваат во францускиот град Нанси. Целта на состанокот е подршка на Европскиот Устав. Во Франција ке биде одржан референдум за 10 дена, а шефот на Европската Комисија Хозе Мануел Баросо предупреди дека одбивањето на Уставот ќе има негативни економски и политички последици за Франција и за Унијата.
XS
SM
MD
LG