Достапни линкови

Забул: Шест цивили загинале во напад на нивно возило


Шест цивили кои работеле за една хуманитарна организација загинале ноќеска во Авганистан во напад на нивното возило во провинцијата Забул. Нивниот идентитет не е познат, а , според полицијата талибанските бунтовници стојата зад нападот.
XS
SM
MD
LG