Достапни линкови

Брисел: Грузија кандидат за членство во НАТО до есента 2006


Грузускиот министер за надворешни работи Иракли Окуашвили вчера во Брисел изјави дека Грузија до есента 2006 ќе стаен кандидат за членство во Нато. Генералниот секретар на Алијансата Схефер пак изјави дека ги подржува напорите на Тбилиси од Русија да бидат повлечени руските воени бази за што двете страни водат преговори.
XS
SM
MD
LG