Достапни линкови

Брисел: Баросо ги повика Французите да го подджат евро уставот


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо денеска повторно ги повика французите да го подржат европскиот Устав на референдумот во Франција што ќе се одржи на 29-ти овој месец. Баросо им порача дека отфрлањето на Уставот ќе има негативни последици врз француската и европската економија.
XS
SM
MD
LG