Достапни линкови

Минск: Уапсен еден од лидерите на опозицијата во Белорусија


Еден од лидерите на опозицијата во Белорусија Сергеј Скребец, како што јавуваат агенциите, бил уапсен вчера во близина на неговиот дом во Минск. Власта го обвинува за поткуп, што веднаш е демантирано од неговите соработници. Белорускиот претседател Александар Лукашенко кој е на власт од илјада деветстотини деведесет и четвртата година често од Западаот е обвинуван дека не ги дозволува активностите на опозицијата.
XS
SM
MD
LG