Достапни линкови

Сеул: Состанок на претставници на Северна и Јужна Кореа


Претставници на Северна и на Јужна Кореа се состанаа денеска со што го означија крајот на десетмесчниот прекин на ваквите официјални разговори меѓу двете земји. Помошник американскиот државен секретар Кристофер Хил изрази надеж дека денешниот состанок претставува прв чекор и кон обновувањето на шестпартитните преговори за контроверзната нуклеарна програма на Сверена Кореа.
XS
SM
MD
LG