Достапни линкови

Шпанија: Експлозија на четири помали бомби


Агенциите јавија дека во Баскискиот региин на Шпанија денеска екплодирале четири помали бомби при што двајца полицајци биле полесно повредени .Официјалните претставници на Шпанија засега не ги потврдуваат информациите на новинската агенција Ефе дека зад поствуавњето на бомбите стојат припадници на сепаратистичката група ЕТА.
XS
SM
MD
LG