Достапни линкови

Софија: САД ќе користат три бугарски воени бази


Бугарскиот министер за одбрана Николај Свинаров соопшти денеска дека Соединетите Држави ќе користат три бугарски воени бази за распоредување на нивните трупи. Свинаров не прецизира за кои бази станува збор, а американска делегација во наредната недела ќе допатува во Бугарија за утврдување на деталите.
XS
SM
MD
LG