Достапни линкови

Багдад: Илјадници луѓе ги напуштиле домовите поради борбите меѓу бунтовниците и американските сили


Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови во западен Ирак поради борбите меѓу американските сили и бунтовниците во близина на границата со Сирија. Акцијата на американските сили против бунтовниците во тој дел на Ирак започна во минатата сабота и досега биле убиени околу 100 привразници на Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG